Program PODNIKATELIA, SPOJTE SA!, ktorý tento rok získate formou videí a článkov

09:00 - 09:30

COVID 19 a čo po ňom

Vladimír je profesor a doktor vied, ktorý sa vypracoval na najvyššie postaveného Slováka v Bruseli a viedol 3700 ľudí v Spoločnom výskumnom centre EÚ. Vrátil sa na Slovensko, aby ho pomáhal zmeniť na krajinu inovácií.
Vladimír Šucha
09:30 - 10:00

Ako vytvárať siete spolupodnikateľov

Juraj je vizionár, bývalý žilinský basketbalista, žije v Prahe a rozvíja spoločnosť Poradca podnikateľa. Založil mnohé úspešné firmy, v ktorých dáva možnosť vyniknúť svojim spolupracovníkom. Píše knihy a pomáha druhým objaviť a rozvinúť svoj talent.
Juraj Málik, Poradca podnikateľa, s.r.o., majiteľ
10:30 - 11:00

Švec Group Podnik ako sieť autonómnych jednotiek

Poľnohospodársky inžinier, ktorý ako väčšina takto vyštudovaných, neskončil na družstve. Prešiel malé strojárske firmy aj veľké automotive korporácie. Posledných 10 rokov pomáha rozvíjať Ľubovi Švecovi jeho skupinu firiem ŠVEC GROUP, kde je dnes generálny riaditeľ a riadi viaceré samostatné obchodné jednotky a úzko spolupracuje s inovačnou sieťou Inovato.
Miloš Olejár, ŠVEC GROUP, generálny riaditeľ
11:00 - 11:30

Budovanie firemnej komunity a prostredia spolupodnikateľstva

Po rokoch živenia sa športom nastúpil Leoš Jiřele do rodinného výrobného družstva SOLEA CZ. Prešiel rôzne pracovné pozície a postupom času sa stal predsedom družstva. V posledných 10 rokoch sa vo firme vydal na cestu hľadania rovnováhy medzi slobodou a zodpovednosťou. Jeho životným poslaním je prepájanie hendikepovaných s výrobou pre automotive.
Leoš Jiřele, SOLEA CZ výrobní družstvo, predseda družstva
13:00 - 13:30

Ako sa vyhnúť rizikám a stratám v medzinárodnej preprave a logistike

Miro vedie spoločnosť Hanseatic, prepravuje náročné investičné celky a tovar, ktorého preprava je veľmi zložitá a náročná.
Miroslav Srogoň, HANSEATIC Slovakia, s.r.o., riaditeľ
13:30 - 14:00

Krátke príbehy z našej cesty k slobodnej firme

Slavo má za sebou viac ako 20 rokov podnikania vo vývoji softvéru. Podnikať začal so spolužiakmi už na vysokej škole a odvtedy sa spolu učia hlavne na vlastných chybách. Ich firma sa počas svojho rastu vždy prirodzene profilovala ako nehierarchická komunita. Na tomto základe budujú aj firemnú kultúru a organizáciu práce postavenú na princípoch samoriadiacich tímov, otvorenosti a zodpovednosti.
Jaroslav Rybák, ASTON ITM, s.r.o., spolumajiteľ
14:00 - 14:30

Moja cesta k podnikaniu v 3D tlači

Martin opustil miesto vedúceho vývoja, zakúpil prvú 3D tlačiareň a ukázal zákazníkom ako vďaka 3D tlači dokáže skrátiť niekoľkomesačný vývoj produktov na niekoľko dní. Začal budovať vlastnú sieť a vďaka spájaniu podnikateľov napreduje spolu s partnermi míľovými krokmi.
Martin Kováčik, i2 - industrial innovations, s.r.o., majiteľ
14:30 - 15:00

Čo som sa naučil v sieti podnikateľov

Vítězslav prevzal riadenie prádelny po svojom otcovi v roku 2006 ako čerstvý tridsiatnik. Z firmy o jednom živnostenskom liste a piatich ľuďoch sa za 28 rokov stala prádelna strednej veľkosti, v ktorej sa denne spracujú 4 tony prádla. V súčasnosti zamestnáva 50 ľudí v 3 prevádzkach s ročným obratom 28 miliónov korún. K hlavným činnostiam patrí pranie, čistenie a komplexné ošetrovanie odevov pre firmy, textilu pre zdravotnícke a ubytovacie zariadenia. Vďaka aktívnemu prístupu k inováciám ponúka služby i širokej verejnosti.
Vítězslav Šopík, Prádelna Šopík, s.r.o., majiteľ
15:30 - 17:00

Moderovaná diskusia s Jánom Košturiakom a s hosťami


- Siete okolo nás, v ktorých sa učíme a budujeme vzťahy.
- Ako rozbehnúť podnikanie z nuly.
- Ako sa odlíšiť od toho, čo už existuje.
- Zmysel a stratégia podnikania.

Iveta Hrabovská, Gentlejam - Iveta založila firmu Gentlejam, ktorej produkty milujú michelinskí kuchári. V svetovej súťaži Great Taste získali Zlatú hviezdu.
Tadeáš Gavala - Tadeáš buduje podnik s rómskymi chlapcami, s ktorými pracujú na drevárskych výrobkoch.
Michal Pallo, OZ Dobrý Pastier - Michal pracuje v chránenej dielni OZ Dobrý Pastier, kde sa venuje výrobe syrových výrobkov a umeleckému vypaľovaniu na drevo - pyrografia.
Roman Hřebecký, Pábení - Roman vyvíja a aplikuje kooperatívne nástroje na zmeny vo firmách.
Adriana Fontányová so sestrou pomáhajú 150 ženám s deťmi v núdzi.
Peter Sorát vyštudoval teológiu, stal sa gamblerom a bezdomovcom a písaním kníh sa dostal z ulice späť do života.

09:00 - 09:30

Budovanie a udržiavanie dlhodobých obchodných partnerstiev

Laco viedol obchodné tímy v rôznych krajinách sveta, má dlhoročné skúsenosti z budovania obchodných partnerstiev.
Ladislav Gabčo, 4lean, s.r.o., konzultant a kouč
09:30 - 10:00

Ako organizovať jeden tím na troch kontinentoch?

Roman je podnikateľ, ktorý ostatných 25 rokov pôsobil ako riaditeľ v štyroch kultúrne rozličných nadnárodných korporáciách. Postupne sa menil z vlastníka na manažéra, lídra, mentora a kouča, lebo pochopil, že čím menej tlačí, tým to ide lepšie.
Roman Lisičan, Technia Slovakia, s.r.o., výkonný riaditeľ
10:00 - 10:30

Ako si získať generáciu what?

Jaroslav sa venuje médiám, vzdelávaniu a rozvoju mladých talentov a bude hovoriť o trendoch, ktoré hýbu generáciou mladých ľudí, o ich potrebách, hodnotách a spôsoboch komunikácie s nimi, ak ich chceme získať a udržať v našich firmách.
Jaroslav Dodok, Mavio Media, s.r.o., CEO
11:00 - 11:30

Podnikanie ako nástroj na zmenu sveta

Tomáš založil nakladateľstvo PeopleComm a stojí za projektom Slušná firma. Prepája firmy a podnikateľov, ktorí podnikajú preto, aby vyriešili nejaký spoločenský problém a preberajú zodpovednosť za dôsledky svojho podnikania.
Tomáš Hajzler, PeopleComm, s.r.o., zakladateľ
11:30 - 12:00

Rôzne typy osobností a spolupráca s nimi

Petra pracuje ako školská psychologička s deťmi v základnej škole, rozvíja v nich kreativitu, podnikateľstvo a spoluprácu. Jej povolanie je prepájať svet detí, učiteľov a rodičov a hľadať ich spoločné ciele.
Petra Kaločayová
12:00 - 12:30

Platformy spolupráce

Jano buduje siete spolupráce a prepája podnikateľov, inovátorov a ľudí, ktorí pomáhajú slabším.
Ján Košturiak, IPA Slovakia, s.r.o.

Zmena programu vyhradená.